Quantity
Price
Total price
1
$346.5525
$346.5525
10
$317.6670
$3,176.6700
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Thermometrics (Amphenol Advanced Sensors) |
| Series | T8000 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Output | 0V ~ 5V, 0V ~ 10V, 4mA ~ 20mA |
| Type | Carbon Dioxide (CO2), Humidity, Temperature |
| Accuracy | ±2% |
| Operating Temperature | 0°C ~ 50°C |
| Voltage - Supply | 18VAC ~ 30VAC, 18VDC ~ 42VDC |
| Current - Supply | 1A |
