Quantity
Price
Total price
1
$3.0660
$3.0660
10
$2.4990
$24.9900
25
$2.0265
$50.6625
50
$1.8900
$94.5000
100
$1.7955
$179.5500
500
$1.5120
$756.0000
1000
$1.4175
$1,417.5000
3000
$1.3650
$4,095.0000
6000
$1.3230
$7,938.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | One-Shot, Output Switch, Programmable Resolution, Shutdown Mode, Standby Mode |
| Package / Case | 6-UFBGA, DSBGA |
| Output Type | I2C/SMBus |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55°C ~ 127°C |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Sensor Type | Digital, Local |
| Resolution | 11 b |
| Supplier Device Package | 6-DSBGA (1x1.5) |
| Test Condition | -25°C ~ 85°C (-40°C ~ 125°C) |
| Accuracy - Highest (Lowest) | ±2°C (±3°C) |
| Sensing Temperature - Local | -40°C ~ 125°C |
