Quantity
Price
Total price
1
$670.0995
$670.0995
10
$648.1650
$6,481.6500
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pepperl+Fuchs |
| Series | - |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Cylinder, Threaded - M30 |
| Output Type | Analog Current and Voltage |
| Sensing Distance | 7.874" ~ 157.480" (200mm ~ 4000mm) |
| Shielding | Unshielded |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Termination Style | Connector |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Material - Body | Stainless Steel |
| Sensor Type | Ultrasonic |
| Ingress Protection | IP65 |
| Indicator | LED |
