Quantity
Price
Total price
1
$388.8570
$388.8570
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Telemecanique Sensors |
| Series | XM |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Output Type | Analog Current, NPN- NC/NO |
| Output | 4 ~ 20 mA |
| Operating Pressure | 145PSI (999.74kPa) |
| Pressure Type | Switch |
| Accuracy | ±0.6% |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C (TA) |
| Termination Style | Connector |
| Voltage - Supply | 17V ~ 33V |
| Port Size | Female - 1/4" (6.35mm) NPT |
| Applications | Industrial Automation |
| Port Style | Threaded |
| Maximum Pressure | 580PSI (4000kPa) |
