Quantity
Price
Total price
1
$347.4870
$347.4870
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Telemecanique Sensors |
| Series | - |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Cylinder, Threaded - M18 |
| Output Type | Analog Current |
| Sensing Distance | 39.37" (1000mm) |
| Shielding | Unshielded |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Termination Style | Connector |
| Voltage - Supply | 12V ~ 24V |
| Material - Body | Nickel-Plated Brass |
| Sensor Type | Ultrasonic |
| Ingress Protection | IP65, IP67 |
| Indicator | LED |
